Na regionalno takmičenju u atletici, koje je održano u Sokocu, učenici Osnovne škole „Vuk Karadžić“ i Srednje škole „Ivo Andrić“ iz Višegrada, osvojili su osam medalja.

Osnovci su osvojili jednu zlatnu, srebrnu i dvije bronzane medalje. Teodora Sarić je osvojila zlato u trci na 800 metara, a Meldijana Muharemović srebro u skoku u dalj, dok je bronza pripala Marku Vukoviću u trci na 100, i Nemanji Jovandiću na 800 metara.

Srednjoškolci su se odlično pokazali na stazi i osvojili tri zlata i jedno srebro.

Dalibor Dikić je bio najbrži na 100 m, Vladimir Golijanin na 1000 m, dok je Vanja Klisura bila druga u trci na 800 m.
U disciplini bacanje kladiva, Katarina Filipović je osvojila prvo mjesto.

Višegradske osnovce i srednjoškolce u Sokocu su predvodili profesori Nada Komad i Slavko Đerić.

Osvajači prvih i drugih mjesta na regionalnom, učestvovaće na republičkom takmičenju u atletici 4. maja, u Banja Luci.